ترازوی شیشه ای

 قیمت ترازوی دیجیتال پرسنال شیشه‌ای

در گذشته چندین نوع از این ترازو در بازار وجود داشت که اکثریت قریب به اتفاق آنها از کشور چین وارد ‌می‌شد. اما امروزه به لطف تولیدکنندگان متعهد ایرانی، این محصول نه چندان پیجیده در کشور عزیزمان تولید و به دست مصرف کنندگان گرامی ‌می‌رسد. از آنجایی که قیمت ترازوی دیجیتال پرسنال شیشه‌ای بسته به نوع کیفیت آن متفاوت است، در این مقاله سعی شده تا راهنمای کوچکی برای خرید این محصول به مصرف کنندگان ارائه شود.

خرید ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال پرسنال شیشه‌ای همان طور که از نامش پیداست از یک شیشه ضخیم 8 تا 10 میلیمتری ساخته شده است. همچنین در قسمت نمایشگر آن علاوه بر نشان دهنده وزن ، دو عدد و علامت دیگر نیز به چشم ‌می‌خورد که یکی برای دمای محیط و دیگری برای میزان باتری باقی مانده ‌می‌باشد.

در کنار نمایشگر نیز قاب پلاستیکی و معمولا سفید رنگ آن دیده ‌می‌شود که داخل آن مدارهای الکترونیکی یا برد دستگاه تعبیه شده است. کمی دورتر از نمایشگر و در چهار گوشه صفحه شیشه‌ای دایره‌های نقره‌ای به چشم می‌خورد که در زیر هر کدام از آنها سنسورهای وزن کشی این ترازو کار گذاشته شده اند. این سنسور‌ها بسیار حساس بوده و جالب است بدانید که چیزی حدود70 درصد قیمت ترازوی دیجیتال را همین حسگرها تشکیل می‌دهند.

لازم به ذکر است که این ترازوی دیجیتال غالبا از همین قطعات تشکیل شده و ساختار پیچیده‌ای ندارند اما…

علت اختلاف قیمت ترازوی دیجیتال شیشه‌ای پرسنال در چیست؟

این اختلاف قیمت چند دلیل دارد که به سه مورد از آنها اشاره خواهیم داشت.

اجاره مغازه یا هزینه‌های جانبی:

اصلی ترین دلیل اختلاف قیمت این ترازو برای این قضیه است. مقدار اجاره بهای مغازه‌های داخل شهر و یا حتی فروشگاه‌های اینترنتی باعث شده تا این ترازو در بازار با قیمت‌های متفاوتی عرضه شود.

ضخامت شیشه:

از دیگر دلایل قیمت متفاوت ترازوی دیجیتال شیشه‌ای ضخامت شیشه به کار رفته در آن می‌باشد که همان طور که قبلا هم اشاره شد، این شیشه‌ها 8 یا 10 میلیمتری هستند که طبیعتا نوع 10 میلیمتری آن کمی گران تر است.

سنسور وزن کشی:

این سنسورها خارجی است و با چند کیفیت وارد شده است. در برخی موارد که از نمونه‌های ارزان تر استفاده شده است قیمت کمی از سایر نمونه‌ها ارزان تر است. گفتنی است که این مورد را کاربران معمولی به هیچ وجه نمی‌توانند تشخیص دهند و تقریبا باید آن را فراموش کرد و اهمیتی به آن نداد.

این مقاله در آینده به روز رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *